موفقیت در بازاریابی شبکه ای

سلام دوستان

این روزها خیلی از افراد در صنعت بازاریابی شبکه ای مشغول به فعالیت هستند. خیلی از افراد هم به تازگی به فعالبت در این شغل دعوت شده اند

این مطلب حاصل تجربیات 6 ساله فعالیت بنده در این صنعت است. بنده موفق شدم در سال اول فعالیتم به درآمد بالای ماهی 3 میلیون تومان (در سال 1392) در این کار برسم اما به دلایل شخصی (سفر و تخصص خودم) ترجیح دادم این کار را ادامه ندهم. اما امیدوارم تجربیات من در این چند سال به کمک شما بیاد تا بتوانید به بالاترین سقف های درآمدی در این کار برسید.

سعی میکنم در این مطلب خیلی ساده بهتون توضیح بدم خوبی ها و بدی های این شغل رو و نتیجه گیری رو در آخر به عهده خودتون میذارم.

قدرت بازاریابی شبکه ای

تمام قدرت این شغل به ایجاد شبکه بزرگی از فروشنده ها است. پس با فروش شخصی دنبال درآمد های بزرگ نباشید و ولی اگر توانایی بالایی در فروش دارید میتوانید فرهنگ خوبی برای مجموعه خود به جا بگذارید و فروشنده های قدرت مندی در مجموعه خود پرورش دهید.

انتخاب این شغل به عنوان شغل دوم:

در صورتی که شغل دیگری دارید و این شغل نیز به شما معرفی شده، شما میتوانید به عنوان شغل دوم به بازاریابی شبکه ای نگاه کنید. اما نتیجه ای که میگیرید نیز همان اندازه شغل دوم است. یعنی توقع نداشته باشید که با وقت و تلاش کم بتوانید به درآمد های بالایی در این صنعت برسید.

این شغل با بقیه شغل ها فرق دارد!

این جمله در بعضی موارد صحیح است و در برخی مواقع نادرست است. از نظر حمایتی و کار تیمی این کار واقعا یک نمونه بسیار موفق است اما در عین حال مانند بقیه شغل هاست و باید اصول آن را آموخته و به طور دقیق آنها را به کار بگیرید تا به نتیجه مطلوبتان در آن برسید!

ایمان و باور به کار و درآمد آن

ممکن است ماهها از فعالیت شما در این کار بگذرد اما نتیجه مطلوب ملموسی که سریع آن را مشاهده کنید وجود نداشته باشد. پس بدانید در مسیری قدم بر میدارید که در روزها و حتی ماههای اول کار باید بدون هیچ نشانه ای به نتیجه خوب آخر آن ایمان و و باور داشته باشید تا به آن برسید. این همان تفاوت نتورک مارکتینگ با شغل های دیگر شاید باشد!

ایجاد ارتباط موثر و پایدار

یکی از مهمترین دلایل موفقیت در این شغل استفاده از قدرت مذاکره و جذب افراد است. اما مهمتر از آن این است که ارتباطی که با فرد دعوت شده و مجموعه خود میگیرید پایدار و ادامه دار باشد.

در ایجاد ارتباط موثر و پایدار این نکته ضروریست که به طور دقیق و صحیح و دور از بزرگ نمایی جوانب کار را برای افراد جدید باز کنید. سعی کنید دنبال پیدا کردن جمله ای باشید که او دوست دارد از شما بشوند.

تحت تاثیر جو قرار نگیرید

ممکن است افرادی در هنگام معرفی کار با ایجاد حباب هیجانی برای شما، توقعات شما از درآمد در این کار را خیلی بالا ببرند. این که توقع بالایی از خودتان و این شغل داشته باشید اصلاً چیز بدی نیست. این کار محدودیتی از نظر درآمدی و رشد هم ندارد، اما صحبت ما این است که در عین حال که سقف ذهنی برای این کار نباید قائل شوید، توهمات یک شبه پولدار شدن را هم از ذهن خود بیرون کنید. شما به اندازه ای که زحمت درست و اصولی می کشید نتایج خوب نیز دریافت خواهید کرد.

انتخاب شرکت مناسب

متاسفانه تعداد زیادی از شرکت هایی که در حال فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای ایران هستند روی محصولات خود دقت کافی را خرج نمیکنند و محصولاتی با کیفیت متوسط و ضعیف روانه بازار و در وافع در اختیار بازاریاب برای فروش قرار میدهند (البته بعضی از محصولات خوب و با کیفیت هم در سبد کالایی خود دارند). خیلی مهم است که مشتری شما از محصول راضی باشد و خود او بعد از استفاده و رضایت از محصول به فروشنده شما تبدیل شود. در مقاله ای به صورت جدا محصولات و سبدهای کالایی شرکت های بازاریابی شبکه ای را بررسی و شرکت ها را از این نقطه نظر با هم مقایسه خواهیم کرد.

استعلام شرکت های دارای مجوز

برای استعلام شرکتهاي داراي پروانه کسب بازاریابی شبکه ای که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تایید قرار گرفتند میتواتید به سایت دبیرخانه کمیته نظارت بر فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *